MARLU Sp. z o.o.
realizuje projekt dofinansowany
z Funduszy Europejskich
. Opracowanie projektów wzorniczych wraz z etapem inwestycji celem wdrożenia 4 kolekcji odzieży damskiej i dziecięcej.

Marlu

Szycie na miarę

Dopasowanie gotowego modelu

Klientka ma możliwość przymierzenia gotowego produktu w obecności projektantki, a następnie dopasowania go do indywidualnych wymagań. Zmianie mogą ulec: długość dołu, długość rękawów, głębokość dekoltu, zwężenie talii lub innej części a także detale, by kreacja stała się niepowtarzalna. Klientkom o niestandardowej budowie lub wymaganiach proponujemy szycie na zamówienie: wszystkie modele z kolekcji możemy uszyć na zamówienie w każdym rozmiarze i dopasować do każdej sylwetki.

Ubrania szyte na zamówienie

Etap I – konsultacja

Zaczynamy od umówienia niezobowiązującego spotkania z projektantką, podczas którego poznajemy Klientkę i jej potrzeby. Naszkicujemy kilka propozycji spójnych z osobowością Klientki i dopasujemy model do sytuacji, w której będzie noszony. Po uzyskaniu propozycji projektantki Klientka ma okazje, aby zdecydować czy wybór MARLU jest dla niej właściwy.

Etap II – przygotowanie do realizacji

Jeśli wszystko jest z godne z wymogami klientki przystępujemy do zdjęcia miary oraz wyboru tkaniny a następnie przesyłamy drogą mailową wycenę projektu. Projekt w formie szkicu nie zostaje wręczony w ręce klienta oraz nie może być fotografowany. Pracę nad projektem rozpoczynamy po wpłaceniu zadatku w wysokości umówionej kwoty. Następnie przygotowujemy konstrukcję i zaczynamy proces szycia ubrania na zamówienie.

Etap III – realizacja

Podczas pierwszej próby sprawdzamy, jak odzież szyta na miarę prezentuje się w ruchu. Dopracowujemy fason, sporządzamy listę koniecznych poprawek. Jeżeli konstrukcja ubrania wymaga znaczących korekt umawiamy się na kolejne spotkanie.
Przy przymiarkach należy pamiętać o odpowiedniej bieliźnie oraz obuwiu do zamówionego projektu.

Proces tworzenia modelu na indywidualne zamówienie zwykle wymaga dwóch – trzech przymiarek. Należy jednak pamiętać, że w przypadku tworzenia bardziej skomplikowanych modeli może być potrzebnych więcej spotkań.
Ubrania szyte na miarę wykonuje się w czasie od 3 do 10 dni.

W przypadku sukni koronkowych lub ślubnych czas ten może się znacznie przedłużyć. Ręczne wykończenie zarówno jak precyzyjne dopasowanie ubrań do sylwetki powoduje, że wyglądają one niepowtarzalnie oraz budują atmosferę prestiżu. Pragniemy, aby tworzone przez MARLU projekty były nie tylko trwałe, ale przede wszystkim sprawiały, by ich Właścicielki czuły się wyjątkowo pięknie.