Sustainability

POCZĄTKI NASZEJ HISTORII

Marlu to rodzinna firma założona 40 lat temu przez rodzinę Rzepniewskich. Firma prężnie prosperowała w trudnych czasach transformacji ustrojowej zatrudniając nawet kilkaset osób. Wśród maszyn do szycia i materiałów wyrastała Ula – córka, która bez najmniejszego zawahania wybrała studia na florenckiej Polimodzie. Tą słynną na cały świat szkołę skończył choćby Massimiliano Giornetti – dyrektor kreatywny domu mody Salvatore Feragamo. Pełna zapału i inspiracji wielkim kreatorami postanowiła ruszyć z własną marką, opartą o zasoby wcześniej zbudowane przez rodziców.

Początkowo MARLU koncentrowało się na tworzeniu kobiecych stylizacji o klasycznym formach i ponadczasowym charakterze. Jednak dość szybko zrozumieliśmy, że to w dzisiejszym świecie nie jest wystarczające. Okazało się, że podświadomie, od początku tak zorganizowaliśmy swoją produkcję, by jak w największym stopniu ograniczyć jej wpływ na środowisko.

LUDZIE TO DLA NAS PRIORYTET.

MARLU opiera swoją produkcję na ludziach. Nasz zespół tworzą głównie kobiety, które dzięki swoim umiejętnościom i wieloletniemu doświadczeniu gwarantują, że nasze ubrania to perełki pod względem jakości i precyzji wykonania. Praca przy maszynie do szycia nie jest łatwą pracą. Tylko pozornie wydaje się dość powtarzalna. Nic bardziej mylnego. Wymaga skupienia i wyobraźni, przy dodatkowym obciążeniu związanym z pozostawaniem w jednej pozycji przez większość dnia. Kupując ubrania MARLU pamiętaj, że przyczyniasz się do zachowania miejsc pracy na naszym krajowym rynku pracy. Dzięki naszej pracy rozwija się region, w którym mieszkamy, a w konsekwencji gospodarka całego kraju.

DLACZEGO MATERIAŁ MA ZNACZENIE?

MARLU od samego początku bardzo dbało o dobór tkanin. Ich produkcja to jeden z najbardziej uciążliwych dla środowiska elementów procesu powstawania ubrań. Zanim nowa bawełniana koszula zawiśnie na Twoim wieszaku, zużyte zostaną litry wody. MARLU bardzo często korzysta z materiałów z tzw. stocków, wykorzystując wyprodukowane, a nie odebrane partie, ale zawsze w najlepszej jakości.

MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ.

Fast fashion - ciągłe dostarczanie nowych stylów po bardzo niskich cenach - doprowadziła do znacznego wzrostu ilości produkowanych i wyrzucanych sztuk odzieży. Zawsze dopasowujemy ilości produkowanych przez nas ubrań do faktycznego zapotrzebowania. Zaczynamy od małych ilości i produkujemy więcej tylko wtedy, gdy dostajemy do Was korzystny feedback. Dzięki temu nasza produkcja jest mniej marnotrawna. Nie gromadzimy niezużytych beli materiałów, a tym bardziej gotowej odzieży. Jeśli więc czasem musisz poczekać kilka dni na swoje zamówienie, prosimy o wyrozumiałość. Dzięki temu ograniczamy ilość wyrzucanej odzieży zaśmiecającej naszą planetę.

LOKALNY OZNACZA LEPSZY

Nasza szwalnia mieści się w Józefowie pod Warszawą i to jest jej duży atut. Twoje ubranie nie przemierza pół świata w kontenerze zanim do ciebie dotrze. Wprost przeciwnie, często kilka/kilkanaście kilometrów dzieli Cię od miejsca jego to powstania, dzięki czemu możesz skorzystać z naszych usług MadeToMeasure czy z 2 letniej gwarancji. Zależy nam na tym, byś cieszyła się swoim ubraniem jak najdłużej. Kupujmy dobrej jakości, ponadczasowe rzeczy by nie wymieniać je co sezon na nowe i w ten sposób oszczędzać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl